AKCE MŠ

 

Loučení s kouzelnou školkou

 

Pomalu se nám školní rok chýlí ke konci a s ním příšlo i loučení s našimi budoucími školáky. Ve čtvrtek 13.6. jsme se sešli na tradiční slavnosti na školním dvorečku, která byla v duchu kouzel a čar. Děti z celé školky si pod vedení učitelek a p. ředitelky připravily pro rodiče a přátele školy, vystoupení v podobě “kouzelných” tanečků, písniček a básniček. Na konec byli naši předškoláčci pasováni do řad školáků. Šerpování bylo velice dojemné néjen pro rodiče, ale i pro nás pedagogy.

 

S těmito předškoláky jsme strávili velice tvořivý školní rok plný her, radosti, přátelství, pro někoho i prvních lásek a osobních pokroků dětí. Chtěli bychom jim poděkovat za to, co nás všechno naučili, protože nejen dospělí mohou někoho něco naučit.

Tobíku, Vojtíku, Rendo, Jiříku, Adámku, Domčo T., Domčo M., Šimonku, Pepíku, Tomášku, Terezko, Evičko, Haničko a Elinko přejeme vám hodně štěstí na další cestě životem!

 

 

 

 

 

 

 

 

ČARODĚJNICE

Čarodějnický týden plný kouzel, vaření lektvarů, létání na koštěti, tvoření výzdoby třídy a hlavně legrace jsme si užili ve velkém. V den Filipojakubské noci jsme provedli rituál upálení čarodějnic - negativních vlastností, děti si vhodily vlastnoručně vyrobenou čarodějnici ze sáčku do ohně a přitom si přály zbavit se něčeho špatného, většinou to byli špatné sny či škaredé nemoce jako rýma a kašel. 

 

 

 

VELIKONOCE

Velikonoce jsme si ve školce užili ve velkém jako vždy. Děti se vydaly na cestu za velikonočním zajíčkem, splnily několik úkolu a nakonec hledaly schovaná velikonoční vajíčka v trávě. Společně s rodiči jsme si užily i velikonoční dílničky plné legrace kreativního tvoření. Celý týden se děti připravovaly na velikonoce tradičním zdobením kraslic, pečením jidášků, sázením obilí aj.

 

 

SVATBA VE ŠKOLCE

 

 

 

 

 

PŘEDŠKOLÁCI NAVŠTÍVILI ZŠ V HUSTOPEČÍCH

 

Veverky navštívily základní školu v Hustopečích, vyzkoušely si roli žáka první třídy. Pohrály si ve školní družině, kde si mohly vyrobit originální kšilt. Děti si s paní učitelkou napsaly diktát. Navštívili třídu 1.A a podívaly se jak se školáci učí, poslouchaly jak umí číst ze slabikáře  a jak umí napsat své jméno na tabuli.  Veverky Evička , Hanička a Terezka ukázaly školákům,že i školčata umí napsat své jméno. Nakonec si děti vyzkoušely i hodinu tělocviku a protáhly si tělička ve školní tělocvičně.

 

 

 

 

 

MASOPUST VE ŠKOLCE

Masopust je období plné veselí, taškařic, legrácek a her. Jeden takový maškarní bál jsme si užili i u nás ve školce. Školka byla plná berušek, bojovníků, kostlivců, marvelovských hrdinů i princezen.

 

NEBE, PEKLO, RÁJ V NAŠÍ MŠ

 

Ve školce jsme si vytvořili vlastní peklíčko i nebíčko či vlastně ráj?! Dětem bylo jemnou formou ukázano, jak takové peklo vypadá a že nejsou jen zlý čerti,ale i ty hodný. Každý navštívil peklíčko vytvořené v našem sklepě, kde se zjevil sám Lucifer, který si od dětí poslechl pěkné básničky i písničky, dokonce si s některými i zatančil, i v pekle je totiž zábava. Po návštěvě peklíčka následovalo samozřejmě nebíčko, kde děti čekal sám Mikuláš s milým andělem. Děti si zde vykoledovaly balíček plný dobrot, ty zlobivější děti museli slíbit, že se polepší, jinak by se příští rok do nebíčka už nemusely dostat. Nakonec jsme si všichni společně s Mikulášem i andělem zazpívali vánoční koledy a rozloučili se s nimi. 

 

 

A JE TU KONEC ROKU 2018

 

Vánoce i konec roku se blíží a k nim patří i advent a ten první jsme si užili společně. Na první adventní neděli jsme si i s obyvateli Starovic rozsvítili vánoční strom a užili si první vánoční atmosféru. Děti z mateřské školy si pro rodiče i prarodiče a všechny obyvatele obce připravily vánoční vystoupení v podobě zpěvu vánočních koled i vtipných tanečků. Celé odpoledne nám hrála příjemná cimbálová muzika u které jsme si vychutnávali zabíjačkové dobroty, svařák, vánoční punč, grog a spoustu dalšího. Nechyběli ani stánky s originálními výrobky, jak z naší mateřské školy tak i stánek s jedinečnými dárečky z obce. Věříme, že děti i dospělí si tuto neděli velice užili stejně jako my.  Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří si u našeho stánku zakoupili jakékoli výrobky ze školky, podpořily jste tím néjen "našeho ježíška", ale i své děti. DĚKUJEME

 

 

 

SVĚTÝLKO PRO SVATÉHO MARTÍNKA

 

Ve čtvrtek jsme si řádně užili náš dlouho připravovaný průvod. Po setmění jsme se všichni setkali u místní sokolovny, kde nás překvapily sestry vločky, které Martinovi vypadly z nebeské peřinky. Vločky byly smutné, jelikož se jim ztratily jejich sestry a poprosily nás abychom jim je pomohli najít. Potom co jsme našli i ostatní vločky, jsme se všichni společně vydali k mateřské školce, pochodovali jsme ulicemi obce se světýlkama pro sv. Martina. Spojení tmy a lucerniček bylo velice kouzelné. U školky jsme si společně zazpívali a přivolávali sv. Martina. Po zpívání sv.Martin opravdu přijel a dokonce i na bílém koni, poděkoval nám krásnou básničkou a rozdal všem dětem keramické sněhové vločky. Naštěstí nám nedovezl opravdový sníh jen těch pár vloček, takže se opět vrátil na svou oblohu. My mu poděkovali a pokračovali jsme v oslavách. Po celou dobu této slavnostní akce jsme si užívali příjemnou atmosféru s horkými napoji a občertstvením. 

 

 

 

 

VÝLET DO ŽIDLOCHOVICKÉ OBORY

 

Využili jsme krásného podzimního počasí a vydali se s dětmi na výlet autobusem do Židlochovic. Prošli jsme se krásným židlochovickým zámeckým parkem, sbírali listy a plody stromů. Vyzkoušeli jsme si jak nám stromy mohou dodat energii pouhým obejmutím. Využili jsme té čisté přírody a vychutnali si svačinku přímo mezi stromy, kde se děti usadily na pařezech a velice jim chutnalo. Hold v přírodě vždy chutná nejlépe. Pozorovali jsme muflony, které se volně pohybovali oborou. Dokonce nás překvapil i jelen, který nám vyběhl přímo "před nosem" ze křoví. Obdivovali jsme jeho paroží a ladný pohyb těla. Na zpáteční cestě jsme si v autobuse vesele zpívali. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PROBUZENÍ PODZIMNÍ VÍLY

 

První podzimní den dostaly děti ve školce velký úkol. Unavená víla Letněnka je poprosila o pomoc s vyhledáním a probuzením víly Podzimky, aby jí mohla předat vládu v přírodě. Děti se úkolu zmocnily zodpovědně, splnily všechny úkoly, které je cestou čekaly a nakonec podzimní vílu našly a probudily. Ta jim za odměnu darovala košíček plný podzimních plodů, ze kterého budeme čerpat témata pro nadcházející období.

 

 

 

 

VINOBRANÍ VE ŠKOLCE

 

Všude ve vinohradech a sklípcích vrcholí vinobraní a tak jsme ani ve školce nemohli zůstat pozadu. Nejdříve jsme se inspirovali ve sklípku u Trčků, jak zpracovávají hrozny drobní vinaři, potom jsme si sladkou šťávičku vymačkali ve školce sami a nakonec nám Adam Bednář ve sklepě u Vrátilů předvedl strojovou velkovýrobu vína.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MALÝ VINAŘ

A je to tu! Jak už víme k podzimu patří vinobraní a i děti z naší školky, nám ukázaly, jak moc jsou to šikovní malí vinaři. Bylo to krásné slunečné odpoledne plné her a zábavy. Děti plnily úkoly jako je vybírání hroznů, stříkání vinohradu, odemykání sklepu, plašení špačků a dokonce si vyzkoušely i pravý koštýř. Nakonec byly všechny děti odměněny medailí "Malý vinař" a sladkými hrozinkami s čokoládou.